Weekendowy post z cyklu Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek publikuję kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   203 views

Inspiracje na weekend #11

Czas na relaks! Znajdź kilka minut i skorzystaj z kilku inspiracji na weekend, które proponuję! Coś do przeczytania, posłuchania, wzięcia udziału i działania!

Nov 17, 2017 - hafija.pl - 16
Fed is best? Nie, nie jest… | Hafija.pl

Fed is Best, (czyli „Najlepiej jak jest dziecko jest najedzone” – w domyśle – nie ważne, czym) to nowa szumna akcja w Stanach Zjednoczonych. Mama, która miała problemy z karmieniem piersią i najzwyczajniej w świecie nie uzyskała odpowiedniej pomocy, doprowadziła do tego, że jej dziecko było na skraju wygłodzenia. Chociaż lepiej powiedzieć, że to brak pomocy, edukacji i wsparcia do tego doprowadził. Uznała więc, że trzeba rodzicom mówić, że najlepiej jak jest dziecko najedzone, a nie ważne czy z piersi, czy mlekiem sztucznym.

Nov 17, 2017 - wymagajace.pl - 26
Spowijanie - tak czy nie? - Wymagające.pl

Od wielu lat wśród technik opieki nad niemowlętami prym wiedzie spowijanie.  Jest stosowane już na oddziałach położniczych. Uznaje się je za remedium na kolki, częste pobudki i płacz. W Internecie znajdziemy setki modeli otulaczy i dedykowanych spowijaniu kocyków. Wielu nie zastanawia się nawet, CZY spowijać, PO CO i JAK, a raczej CZYM. Tymczasem warto świadomie podejmować decyzje świadomie i poza wymienianymi na setkach innych stron korzyściami z otulania, znać ryzyko wiążące się ze stosowaniem tej techniki:

Nov 17, 2017 - blwmama.pl - 32
Jesienne BLW z BLWmama.pl

Jesienna chandra? Brak motywacji? Razem wracamy do formy bo w grupie siła! Bezpłatne wyzwanie "Jesienne BLW z BLWmama.pl"! Zapisz się na wyzwanie! 5 dni, 5 jadłospisów w formie pdf. Gotuj razem z nami!

Nov 17, 2017 - kukumag.com - 43
Duża motoryka w domu, czyli jak przetrwać zimę z diabłem tasmańskim

Mamy już jesień, za chwilę nadejdzie zima, wieczory są coraz dłuższe, coraz trudniej o wielogodzinne przebywanie na podwórku, a dzieciom jakby przybywało energii. Ja marzę o tym, żeby schować się pod kocem, ale moja córka jest odmiennego zdania, biega jak szalona i kombinuje, co by tu spsocić. Więc co ja robię? Kombinuję jak spożytkować jej energię w taki sposób by nic ani nikt nie ucierpiał

Nov 17, 2017 - dobrarelacja.pl - 27
Podcast Dobra Relacja #odc.9 – Spokojny rodzic | Dobra Relacja

W tym odcinku rozmawiamy: o tym, po co nam spokój i jak możemy o niego zadbać, dlaczego lepiej nie jeździć „na rezerwie”, mocy kontaktów dorosłych z dorosłymi, oraz o tym, kiedy można powiedzieć dziecku, że nie ma się w tym momencie siły, by je wesprzeć.

Oglądaj bezpłatne webinary „Inspirujących mam”!

Będę mamą

Jestem mamą niemowlaka

Jestem mamą małego dziecka (1-3 lata)

Jestem mamą przedszkolaka (3-7 lat)

Jestem mamą ucznia (7-12 lat)