Zapraszam na kolejny post z cyklu – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   188 views

Inspiracje na weekend #12

Porcja ciekawych artykułów, kreatywnych zabaw dla dzieci i miłej formy spędzania czasu z dzieckiem!

Nov 24, 2017 - mataja.pl - 12
Bezsilność jest wtedy gdy nie możesz ochronić swojego dziecka | Mataja

Dbanie o to by dziecko miało optymalne warunki do zdrowego życia i rozwoju zaczynamy zwykle już na etapie planowania ciąży, a gdy uda się w nią zajść to dopiero się zaczyna, bo wszyscy każą nam dbać o siebie jeszcze bardziej. O nas właściwie. Bo jest nas dwoje. Dbamy więc. Bardziej uważamy na to co jemy i długie wieczory filmowe z mega paką chipsów pochłoniętą na raz idą w odstawkę. Znamy listy produktów zakazanych, tych które trzeba ograniczać i tych które warto wprowadzić do diety nawet jeśli reagujemy na nie jak przysłowiowy berbeć na szpinak. Dbamy o aktywność fizyczną, spokój ducha, relaks, odstawiamy co oczywiste alkohol i uciekamy gdzie pieprz rośnie gdy ktoś pali obok nas papierosa.

Nov 24, 2017 - szpinakrobibleee.pl - 17
Koniec ze słodkimi prezentami! Przyłącz się do akcji i zmień nawyki najbliższych - Zuzanna Antecka - blog o pozytywny...

Czy Twoja rodzina i znajomi nie wyobrażają sobie odwiedzin u Ciebie bez słodkiego upominku dla dziecka? Razem możemy to zmienić!

Nov 24, 2017 - mojedziecikreatywnie.pl - 16
Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów - Moje Dzieci Kreatywnie

Zabawy dla 2-3 latka i ponad 50 ciekawych propozycji na rodzinne spędzanie czasu z dzieckiem, a może nawet z grupą dzieci. Wiele inspirujących i prostych pomysłów nawet dla starszych dzieci, aby zaciekawić i spędzić niebanalnie czas z całą rodziną.

Nov 24, 2017 - dzieciakiwdomu.pl - 20
Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego | Dzieciaki w domu

Przygotowanie kalendarza adwentowego to czasochłonne zadanie. Żeby Wam je ułatwić, przygotowałam podpowiedź – listę zadań, z których możecie zaczerpnąć inspirację. Można je dowolnie modyfikować, dostosować do wieku Waszych dzieci. Mam nadzieję, że będzie dla Was pomocna. Cała lista jest również dostępna w wersji do druku 🙂

Nov 24, 2017 - bycblizej.pl - 12
O empatii, która jest wyborem i o tym, jak to może wyglądać na co dzień

Autonomia i bezpieczeństwo przychodzą wtedy, kiedy tę empatię wybieram. Kiedy decyduję się na takie, a nie inne rozwiązania, bo to jest w zgodzie ze mną. Moim wyborem jest więc to, że pochylam się nad dzieckiem, kiedy jest mu trudno. Moim jest to, że nie udzielam mu porad gotowców z poziomu „wiem lepiej”. Moim wyborem jest to, że chcę je wspierać, być z nim w relacji, a nie szukać czegoś, co działa i daje mi rację. Również moim wyborem jest to, że czasem angażuję się w coś 100%, a czasem wybieram troskę o siebie.

Oglądaj bezpłatne webinary „Inspirujących mam”!

Będę mamą

Jestem mamą niemowlaka

Jestem mamą małego dziecka (1-3 lata)

Jestem mamą przedszkolaka (3-7 lat)

Jestem mamą ucznia (7-12 lat)