Zapraszam na nowy cykl postów – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   202 views

Inspiracje na weekend #13

Coś do poczytania, posłuchania i podziałania - inspiracje na weekend, które możesz wykorzystać w wolnej chwili 🙂

Dec 02, 2017 - hafija.pl - 21
Poród a sprawa piersi, mleka, krwi i żelaza | Hafija.pl

Kiedy faza druga porodu się zakończy i Twoje dziecko przyjdzie na ten świat powinno ono natychmiast zostać położone na Twoim nagim ciele.

Dec 02, 2017 - mataja.pl - 24
Twój dotyk zostawia u dziecka molekularny ślad na wiele lat – nowe badania. | Mataja

No dobra wiem, że macie powyżej uszu artykułów o roli dotyku, bo nie urodziliście się wczoraj i wiecie już, że przytulanie jest potrzebne, a nosząc berbecia nie rozpieszczamy go tylko zapewniamy mu to czego potrzebuje. Ale choć o roli dotyku w rozwoju dziecka przeczytaliście już wszystko – to zapewniam was, że tego jeszcze nie wiedzieliście. Ba! Cały świat tego nie wiedział, bo to pierwsze takie badanie.

Dec 02, 2017 - ronja.pl - 28
Domowe Montessori od kuchni - dla maluchów i starszaków - Ronja.pl

Montessori w kuchni. Jakie rozwiązania zastosować w kuchni, aby dziecko mogło samodzielnie z niej korzystać? Jak urządzić kuchnię w stylu Montessori?

Dec 02, 2017 - szpinakrobibleee.pl - 17
Całkiem nieSŁODKI kalendarz adwentowy - Zuzanna Antecka - blog o pozytywnym żywieniu dzieci

W niedzielę zaczynamy adwent 🙂 Najbardziej tradycyjny kalendarz adwentowy zawiera malutkie okienko, z których każdego dnia dzieci (i dorośli) wyciągają małą czekoladkę. Czy to coś złego? Niekoniecznie 🙂 Takie kalendarz w pewnym stopniu wpisuję się w zasadę umiaru i proporcji. Jednak jednaocześnie dość silno łączy nam jedzenie słodyczy z pozytywnymi emocjami, nagrodą, oczekiwaniem, niecierpliwością, Świętami, prezentami itp. W ramach akcji Całkiem nieSŁODKI prezent chciałabym pokazać Wam, że to jest po prostu niepotrzebne 🙂 Nasze dzieci i tak lubią słodycze! Nie ma sensu wciskać im ich na każdym kroku. Na Święta zresztą z pewnością zjedzą ich całkiem sporo….

Dec 02, 2017 - dzieciakiwdomu.pl - 14
Ozdoby świąteczne z koralików do prasowania hama/pyssla – szablony do druku

Pomysły na ozdoby świąteczne z koralików do prasowania hama/pyssla szablony do druku - dużo świątecznych wzorów, pymysły na ręcznie robione ozdoby choinkowe

Oglądaj bezpłatne webinary „Inspirujących mam”!

Będę mamą

Jestem mamą niemowlaka

Jestem mamą małego dziecka (1-3 lata)

Jestem mamą przedszkolaka (3-7 lat)

Jestem mamą ucznia (7-12 lat)