Zapraszam na nowy cykl postów – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   252 views

Inspiracje na weekend #18

Kolejna porcja artykułów, które warto przeczytać!

Jan 26, 2018 - mataja.pl - 21
Wspomnienie stresu z życia płodowego przyczyną bolączek życia mego

Mam pytanie do ciężarnych byłych i obecnych:
Czy w ciąży się stresowałyście?
Czy dopadały was czarne myśli, wahania nastrojów, niepokój i lęk?
Założę się, że nawet wśród największych optymistek i tych pozytywnie „zakręconych” zdarzały się momenty stresujące mniej lub bardziej lub nawet bardziej bardziej. To wszystko podobno normalne, a psycholodzy nazywają czas ciąży „okresem kryzysu psychicznego” w życiu kobiety, czyli mówiąc w skrócie- przechodzimy wtedy na pewien wyższy poziom dojrzałości emocjonalnej. Czujemy i przeżywamy mocniej, silniej i wyraźniej.

Jan 26, 2018 - wymagajace.pl - 23
Lęk separacyjny - jak pomóc dziecku i... sobie

Twoje niemowlę zaczęło bać się obcych i płakać, gdy tylko znikniesz mu z oczu? To świetnie, gratulacje! Pojawienie się około 8 miesiąca życia lęku przed obcymi oraz między 7 a 12 miesiącem życia tzw. “lęku separacyjnego” świadczy o prawidłowym rozwoju emocjonalnym Twojego malucha 🙂

Jan 26, 2018 - kukumag.com - 24
Zaburzenia integracji sensorycznej, a przestrzeń w domu

Zapraszam Was na kolejny odcinek podcastu, tym razem rozmawiam z terapeutką SI Katarzyną Kajkowską o zaburzeniach integracji sensorycznej u dzieci oraz jaki to ma wpływ na przestrzeń w domu.

Jan 26, 2018 - ronja.pl - 34
Jeden ważny powód, aby nie zmuszać dzieci do jedzenia, ubierania się i rozdawania buziaków - Ronja.pl

Jak wychować asertywne dziecko i uchronić je przed molestowaniem? Dlaczego nie powinniśmy zmuszać dzieci do jedzenia, ubierania się i rozdawania buziaków?

Jan 26, 2018 - malimoi.pl - 16
Po co komu przedsiębiorcze dziecko? Czyli o tym, jak pomóc dziecku odnieść sukces w przyszłości. - Mali Moi

Poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, ciekawość i otwartość na nieznane, umiejętność podejmowania ryzyka, odnajdywanie pozytywnych aspektów własnych porażek.  To wszystko cechy ludzi przedsiębiorczych, którym łatwiej jest w życiu odnieść sukces i podążać za własnymi marzeniami. Chcesz by Twoje dziecko wyrosło na przedsiębiorczego młodego człowieka?

Oglądaj bezpłatne webinary „Inspirujących mam”!

Będę mamą

Jestem mamą niemowlaka

Jestem mamą małego dziecka (1-3 lata)

Jestem mamą przedszkolaka (3-7 lat)

Jestem mamą ucznia (7-12 lat)