h

EDYCJA ZIMA 2017-2018

Poród domowy - świadome rodzicielstwo czy niebezpieczna fanaberia?

Jeśli zastanawiasz się, czy poród w domu to dobre rozwiązanie, to spotkanie jest dla Ciebie obowiązkowe! Iwona Sławek, mama trójki maluchów (czwarte w drodze), rodziła w domu – ma doświadczenie i z chęcią podzieli się nim z nami wszystkimi. Odpowie na pytania, wątpliwości, dlatego warto uczestniczyć na żywo w webinarze!

Detektyw stresu dziecka, czyli Self-Reg w praktyce

Stres w dzisiejszym zabieganym, szybkim świecie towarzyszy nam ciągle. Jako dorośli zdajemy sobie sprawę, że jest to wyczerpujące i stres, gdy trwa długo, niszczy nasz organizm. Ale czy wiesz o tym, że dzieci również doświadczają stresu? Czy wiesz, jaki to stres i czego on dotyczy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to musisz koniecznie być na webinarze „Detektyw stresu dziecka, czyli Self-Reg w praktyce”, a moim gościem będzie Natalia Fedan, psycholożka, anglistka, trenerka Self-Reg, certyfikowana przez Mehrit Centre, a przede wszystkim mama trójki dzieci, w tym dwójki wspaniałych nastolatków oraz pełnego energii dwulatka, którego bez metody Self-Reg byłoby zapewne trudno okiełznać.

Prawdy i mity o zarządzaniu czasem mam

Będziesz mamą i myślisz, że będziesz miała dużo czasu, gdy urodzisz, bo przecież wszyscy mówią o tym, że kobiety po porodzie „siedzą w domu”? A może jesteś już młodą mamą i zastanawiasz się, co z Tobą jest nie tak, skoro nie możesz znaleźć czasu na szybki prysznic, nie mówiąc o ugotowaniu dwudaniowego obiadu? O prawdach i mitach o zarządzaniu czasem mam opowie Edyta Zając, mama trójki maluchów, psycholog i trener. Jej misją jest dbanie o to, aby psychologia zmieniała na lepsze życie ludzi – w codziennym życiu, a nie tylko w momentach kryzysowych. Wspiera w budowaniu silnych i szczęśliwych relacji, pomaga w zarządzaniu czasem, rozwijaniu asertywności, pewności siebie i dbaniu o swoje potrzeby.

Prawo dla mam

Prawo zmienia się. Zmienia się również Twoje życie. Dlatego warto posłuchać o prawie dla mam, czyli o tym, co jest najważniejsze w ustanowionym prawie dla każdej mamy. Kinga Lalowicz, mama, prawnik, specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym oraz wszelkich sprawach dotyczących obrotu nieruchomościami. Doradza, szkoli i pisze.

Mamy w ruch, czyli jak kreatywnie bawić się i uczyć z dzieckiem

Bycie mamą to bycie ciągle kreatywnym. A jeśli zaczyna nam brakować pomysłów na zabawę i naukę, warto wtedy zainspirować się pomysłami innym. Jak zatem kreatywnie bawić się i uczyć z dzieckiem? Opowie o tym Magda Żukrowska, nauczycielka, mama dwóch chłopców – czteroletniego niesłyszącego Antka i dziewięcioletniego Olka. Los postawił przede nią duże wyzwanie, któremu stara się ze wszystkich sił sprostać, czym dzieli się na blogu.