h

EDYCJA LATO 2018

Brudne zabawy w stylu Montessori dla maluchów - matczyne doświadczenia

Chciałabyś wiedzieć, jak bawić się z dzieckiem w brudne zabawy i jak one wpływają na rozwój dziecka? Na webinarze usłyszysz o: zabawach kuchennych, brudnych zabawach na dworze, plastyce dla malucha oraz dlaczego warto pozwalać na brud – o bakteriach, minimalizmie i dostosowaniu przestrzeni. O tym wszystkim opowie Adrianna Złoch, która od półtora roku prowadzi fanpage Czyste Dziecko na Facebooku, gdzie dzieli się interesującymi treściami w temacie rodzicielstwa, a także prezentuje swoją markę ubranek dla dzieci pod tą samą nazwą. Pasja projektowania trwa w jej sercu od lat, a jako mama przekuła ją we własną markę odzieżową. Odpowiada na potrzeby rodziców takich jak ona, którzy chcą dziecku udostępnić korzystanie ze świata w stylu Marii Montessori, a jednocześnie chcą ogarnąć brud i bałagan. Tworzy funkcjonalną odzież do brudnych zabaw sensorycznych, plastycznych i kulinarnych. Są to śliniaki, fartuszki, kombinezony domowe, plażowe, śnieżne. Zaprasza do wszystkich miejsc, gdzie gości Czyste Dziecko: od Facebooka, bloga, Instagrama po You Tube i międzynarodową platformę rękodzielników Etsy. Do zobaczenia na webinarze Inspirujących Mam!

Dlaczego warto przygotować dom na noworodka?

Narodziny dziecka zmieniają nasze życie. Zmieniają również dom, w którym mieszkamy. Dlaczego jest to takie ważne i jak uniknąć błędów, zostając rodzicami po raz pierwszy, opowie Katarzyna Frenczak-Sito, z zawodu architekt, z zamiłowania blogerka (www.kukumag.com), zakochana w pedagogice Montessori i minimalizmie, która projektuje przestrzenie dla dzieci, wspierające ich rozwój, a przede wszystkim mama trójki energicznych dzieci: córeczki i synów bliźniaków. 

Dziecko, matka i depresja

Co robić, kiedy po urodzeniu dziecka nie wszystko jest takie kolorowe, jak być powinno? Gdzie szukać pomocy? Jak zauważyć, czy wahania nastroju są chwilowe, czy trwają już zbyt długo? Opowie o tym Joanna Kolenda, psycholog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, fundator i prezes działającej od 2006 roku Fundacji Wemenders. Autorka wielu artykułów na temat depresji, w tym testu na depresję, pomysłodawca i współautor serii wydawniczej “Depresja to słowo”.