h

EDYCJA LATO 2019

Opóźniony rozwój mowy dziecka

Schematy rozwoju dziecka mówią nam: w tym wieku dziecko powinno mówić tyle słów; w tym wieku dziecko powinno posługiwać się zdaniami podrzędnie złożonymi itp. Ale każde dziecko jest inne, dlatego warto dowiedzieć się, na czym faktycznie polega opóźniony rozwój mowy dziecka i co powinno nas zaniepokoić oraz kiedy zgłosić się do specjalisty. O tym wszystkim opowie nam Małgorzata Barczuk, neurologopeda i mama trójki, w tym bliźniaków, która znajduje jeszcze czas, by prowadzić bloga Mama Ośmiornica.

Wioska wsparcia - czy jest w ogóle potrzebna współczesnej mamie?

Współczesne macierzyństwo jest bardzo samotne – młode mamy najczęściej zostają z dziećmi same, bez wsparcia ze strony rodziny czy znajomych. Żyjemy pojedynczo i w tak szybkim tempie, że relacje zamykają się w czterech ścianach. A może w ogóle nie potrzebujemy żadnej pomocy, jesteśmy samowystarczalne i żadna wioska wspacia nam nie jest potrzebna? O tym porozmawiamy na webinarze! Lidia Kardasz, twórczyni „Inspirujących mam”, mama Hani i Oli, propagatorka Naturalnej Higieny Niemowląt, skupi się na temacie wsparcia dla mam – gdzie, jak i po co go szukać.

Jak odbudować florę jelitową dziecka

Zima katar gorączka antybiotyk. Jest to typowy scenariusz wielu dzieci. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że antybiotyk nie działa jedynie na patogeny, które wywołały chorobę, ale także na cały zespół dobrych bakterii, które zamieszkują nasze ciało i pomagają nam budować zdrowie. Na webinarze dowiesz się, za co odpowiada mikrobiom, jak niszczą go antybiotyki, ale przede wszystkim, jakie działania podjąć, żeby mikrobiom Twojego dziecka wrócił do normy. O tym wszystkim opowie Ewa Cendrowicz, mama trójki, doktor nauk biologicznych, doradca żywieniowy, autorka kursów on-line oraz e-booków. Pomaga znaleźć sprawdzone, indywidualnie dostosowane metody odzyskiwania zdrowia, energii, dobrego samopoczucia oraz sprawnego umysłu.