Zapraszam na nowy cykl postów – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   53 views

Inspiracje na weekend #20

Chcesz przeczytać ciekawe artykuły na temat macierzyństwa, dzieci i ciekawych zabaw? Oto kolejne inspiracje na weekend!

Mar 06, 2018 - wymagajace.pl - 8
5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o połogu - Wymagajace.pl - Magdalena Komsta

Do porodu przygotowujemy się sumiennie. Na szkołach rodzenia kilka zajęć jest poświęconych nauce oddychania (bzdura), środkom łagodzącym ból, pozycjom i procedurom. Przez połóg, niesłusznie moim zdaniem, przebiega się w kwadrans, czasem rzucając mniej lub bardziej sensowne informacje o “diecie matki karmiącej” (też bzdura).

Mar 06, 2018 - bedziemyrodzicami.pl - 5
Świat w oczach niemowląt – co wiemy o rozwoju poznawczym niemowląt? | Będziemy Rodzicami

Dzieci to od samego bardzo zapracowane stworzenia. Choć postronnemu obserwatorowi może się wydawać, że początkowo spędzają czas tylko na jedzeniu, spaniu i płakaniu, w rzeczywistości nieustannie się rozwijają, zdobywają nowe umiejętności, rozwijają zmysły i poznają otaczający świat.

Mar 06, 2018 - malgorzatajackowska.com - 5
Niemowlęta i samodzielne jedzenie - czego się obawiasz? - Małgorzata Jackowska o diecie mamy i dziecka blw rozszerzan...

Samodzielne jedzenie niemowląt - to nie tylko BLW, to element rozszerzania diety i ważny element nauki jedzenia. Czego się obawiasz?

Mar 06, 2018 - mamawdomu.pl - 4
15 pomysłów na gry "zrób to sam"

Od lat słynne jest stwierdzenie, że najlepsze zabawki to te, zrobione samodzielnie. Nie bez przyczyny niemowlaki chętniej niż po grzechotkę, sięgają po butelkę z wodą czy z ryżem. Starsze dzieciaki budują domki czy garaże z pudełek. A jeszcze inne … zresztą co będę tyle opowiadać, lepiej sama popatrz co ciekawego można zrobić. Oto 15 propozycji na gry, zabawy i pomysły, przy których dzieci ciekawie spędzą czas.

Mar 06, 2018 - agnieszkastein.pl - 5
szóstki czy zdrowie… | Agnieszka Stein

Dzisiaj będzie o tym obrazku: Pomyślałam, że skoro ten przekaz okazał się ważny dla tak wielu osób, to może napiszę o tym, dlaczego jest taki ważny dla mnie.

Oglądaj bezpłatne webinary “Inspirujących mam”!

Będę mamą

Jestem mamą niemowlaka

Jestem mamą małego dziecka (1-3 lata)

Jestem mamą przedszkolaka (3-7 lat)

Jestem mamą ucznia (7-12 lat)