Zapraszam na nowy cykl postów – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   201 views

Inspiracje na weekend #21

Czas na weekend - czas na inspiracje na weekend!

Mar 16, 2018 - mataja.pl - 9
Nóż, chomąto i wstążka pod łóżko, baba do szałasu, a diabłu – a kysz! Przesądy ciążowe dawniej i dziś. | Mataja

Dawno, dawno temu, za górami i lasami, w dalekiej krainie nazywanej Rudą Śląską, gdzie onegdaj pracowici chłopi   wydobywali rudy żelaza, a dziś jest to jedno z najbardziej śląskich miast na Śląsku, przyszło mi pełnić dyżur.  Pamiętam, że owego dnia zajmowałam się czwórką uroczych, dojrzewających sobie spokojnie w swoich inkubatorach maluchów. Jeden z nich był rzeczywiście przecudnej urody, o rysach delikatnych i szlachetnych, o włosach długich i gęstych niczym Zbigniew Wodecki, co w połączeniu z maleńką posturą dawało wyraz komiczny i uroczy zarazem.  Kiedy na sali pojawiła się mama owego uroczego wcześniaka nie omieszkałam przekazać jej swojego  zachwytu nad maleńką osóbką w postaci jej synka.  Kiedy wyraziłam już swoje ochy i achy, szczęśliwa mama zwróciła się do mnie w te słowa: “to dlatego, że całą ciążę miałam zgagę”.  Uśmiechnęłam się grzecznie, przytaknęłam, jak nakazują dobre maniery  ale za nic na świecie nie wiedziałam o co chodzi. Po powrocie do domu dokopałam się do legend, w których przecież jest wyraźnie napisane, że jak się ma w ciąży zgagę, to dziecko będzie pięknie i bujnie owłosione. Przecież każdy o tym wie. Otóż niestety nie. Moja wiedza tak daleko nie sięgała, dlatego postanowiłam zapoznać się z tematem przesądów ciążowych, co niewątpliwie znacznie poszerzyło moje horyzonty myślowe, a nawet uświadomiło mi, że ja, moja rodzina i wiele znajomych mi osób podświadomie czy też świadomie jest zaplątanych w pewne stereotypy myślowe  odnośnie ciąży i zaklinania rzeczywistości.  Oto tylko kilka najczęstszych przykładów, które dotyczyły także i mnie.

Mar 16, 2018 - mamalekarz.pl - 17
Zakrztuszenie 12 najczęstszych przyczyn – jak sobie poradzić? | Mama Lekarz

Większość Mam nie może się doczekać rozszerzania diety niemowlaka. W końcu zobaczyć jak jej maluch staje się samodzielny. Wprowadzanie pokarmów stałych zbiega się z zachwytem nad poznawaniem świata jamą ustną. Oprócz przysmaków takich jak jabłuszka i buraczki do buzi trafiają koraliki, guziki, drobne monety i…praktycznie wszystko, co się nawinie…Wszystko to może być przyczyną zakrztuszenia, ale jakie rzeczy są najbardziej niebezpieczne:

Mar 16, 2018 - szpinakrobibleee.pl - 20
3 małe zmiany, które pomogą Twojemu dziecku jeść warzywa! - Zuzanna Antecka - blog o pozytywnym żywieniu dzieci

O tym, jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw mogłabym opowiadać godzinami 🙂 Nie bez powodu powstała darmowa seria wpisów pod nazwą: „Letnia Szkoła Jedzenia Warzyw”. To był mój pierwszy mini kurs, na którym całkowicie za darmo dzieliłam się swoją wiedzą o rozszerzaniu diety niejadka. Potem powstał też płatny kurs „Akademia Małego Smakosza”, którego kolejna edycja rozpocznie się już wiosną 🙂 Dziś jednak chciałabym podzielić się z Tobą najprostszymi patentami na to, jak sprawić, by dziecko mimo wszystko chciało jeść więcej warzyw.

Mar 16, 2018 - mamawdomu.pl - 23
Dla tych, którzy nie boją się pobrudzić | Mama w domu

Zestawienia, czyli kilka pomysłów w jednym miejscu, ostatnio podobają Wam się najbardziej. Dlatego postanowiłam przypomnieć również kilka przepisów na masy

Mar 16, 2018 - malimoi.pl - 17
Zabawki mają wartość. Jak nauczyć dziecko dbałości o własne rzeczy? - Mali Moi

Święta już za nami i mimo, że Boże Narodzenie to przede wszystkim chwile spędzone wspólnie z bliskimi, to nie da się ukryć, że to też jedna z ważniejszych okazji w roku, gdy dzieciaki dostają „zastrzyk” nowych zabawek, gier, pluszaków i innych cudów. Mój synek też może się pochwalić sporą ilością nowych nabytków. No i właśnie, z tą dużą ilością rzeczy, do tego otrzymanych w prezencie, wiążą się różne problemy.

Oglądaj bezpłatne webinary “Inspirujących mam”!

Będę mamą

Jestem mamą niemowlaka

Jestem mamą małego dziecka (1-3 lata)

Jestem mamą przedszkolaka (3-7 lat)

Jestem mamą ucznia (7-12 lat)