Zapraszam na nowy cykl postów – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   208 views

Inspiracje na weekend #22

Pierwsze wiosenne inspiracje na weekend! Kilka artykułów, które umilą Ci czas!

Mar 23, 2018 - mataja.pl - 21
Co warunkuje długość trwania ciąży – o dylemacie położniczym. | Mataja

Żadna miednica nas nie ogranicza – chciałoby się rzec tytułem wstępu. Tylko krowa poglądów nie zmienia, a całkiem niedawno zaczął zmieniać się też pogląd naukowy na to jakie czynniki warunkują czas trwania ciąży u ludzi. Do tej pory uważano, że głównym ogranicznikiem długości jej trwania jest to co potocznie nazywamy „kobiecymi kształtami”, a dokładniej rozmiar naszego kanału rodnego, który nie powala. Kto rodził, ten wie, a kto nie rodził to niech sobie spróbuje wyobrazić nieregularną w swoim przekroju tubę, której wymiary wahają się między 9 a 13 cm, a jej średnia głębokość  to 8,5 cm. Macie to…?
Teraz przez tą nieregularną (raz węższą a raz szerszą) tubę przecisnąć musimy kulę o średnim wymiarze 9,5 cm. Wygląda to mniej więcej tak:

Mar 23, 2018 - mamalekarz.pl - 22
Katar i przeziębienie u małego dziecka , co robić? | Mama Lekarz

Nie jest to spowodowane jedynie dojrzewającym układem odpornościowym, maluchy do 5 roku życia chorują ponad 120 razy! Mały niemowlak oddycha głównie przez nos to ułatwia mu ssanie, dlatego drożność nozdrzy jest kluczowa w pierwszych miesiącach życia i nawet najmniejszy katar nie może zostać zignorowany.

Mar 23, 2018 - malgorzatajackowska.com - 24
Maluch przy świątecznym stole - Wielkanoc - Małgorzata Jackowska o diecie mamy i dziecka blw rozszerzaniu diety karmi...

Maluch przy świątecznym stole w wielkanoc czyli co może zjeść niemowlak i małe dziecko w czasie wielkanocnego śniadania i obiadu.

Mar 23, 2018 - kukumag.com - 37
Wiosenne aktywności z dzieckiem

Wiosna zbliża nam się już wielkimi krokami! NARESZCIE! My wprowadzamy ją do naszego domu z małym wyprzedzeniem. Miałam dość tego zimna i panującej szarugi dlatego postanowiłam przygotować dla Was wiosenne dekoracje oraz inspiracje, które pomogą Wam wprowadzić wiosnę do Waszych domów.

Mar 23, 2018 - ulicaekologiczna.pl - 23
Pisanki, kraszanki, jajka malowane... natuarlnie - Ulica kologiczna

Już za kilka dni Wielkanoc. Na wielu stołach pojawią się uwielbiane przez dzieci pisanki. Jeśli przywiązujesz wagę do zdrowego odżywiania...

Oglądaj bezpłatne webinary “Inspirujących mam”!

Będę mamą

Jestem mamą niemowlaka

Jestem mamą małego dziecka (1-3 lata)

Jestem mamą przedszkolaka (3-7 lat)

Jestem mamą ucznia (7-12 lat)