Zapraszam na nowy cykl postów – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   198 views

Inspiracje na weekend #23

Porcja artykułów dla mam - o macierzyństwie, opiece nad dzieckiem, wychowaniu. Idealne do kawy lub na wiosenny spacer!

Apr 04, 2018 - mamalekarz.pl - 18
Komary, jak chronić małe dzieci i kobiety w ciąży ? | Mama Lekarz

Złowieszcze bzyczenie, ukłucie i swędzące zmiana, nie widoczne A niesamowicie uciążliwe KOMARY jak się przednimi chronić? Te niewielkie owady najczęściej utrudniają nam życie podczas ciepłych wieczorów w ogrodzie, na otwartych przestrzeniach, szczególnie w pobliżu zbiorników wodnych. Chociaż są niewielkie, przenoszą poważne choroby i potrafią porządnie uprzykrzyć życie. Jak bezpiecznie chronić się w ciąży i zabezpieczyć przed nimi dzieci?

Apr 04, 2018 - wymagajace.pl - 6
Bezsenność w ciąży - Wymagajace.pl - Magdalena Komsta

Są matki, które nie wysypiają się, ponieważ ich dzieci im na to nie pozwalają. I one znajdą na moim blogu szereg różnych poruszających ten temat artykułów (o tu na przykład).

Apr 04, 2018 - ronja.pl - 23
8 naukowych faktów o więzi mamy i dziecka: noszenie i bliskość, mentalizacja, zsynchronizowane mózgi i inne najnowsze...

Rozwój społeczny dziecka. Nauka jest o krok bliżej zrozumienia w jaki sposób niemowlęta budują więź z rodzicami. Naukowcy badają jak noszenie, dotyk i szeroko pojęta bliskość wpływają na rozwój malucha. Sprawdźcie co wykazały badania, których wyniki opublikowano w 2017 i 2018 roku.

Apr 04, 2018 - mamawdomu.pl - 32
Pomysły na 10 worków sensorycznych, które zajmą dzieci na długo! | Mama w domu

Mówi się, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci. Jeśli nie trafiłaś tu po raz pierwszy, dobrze wiesz, że znajdziesz mnóstwo zabaw i przepisów na masy czy eksperymenty, przy których można się ubrudzić od stóp po koniuszki uszu. Mimo to rozumiem matki, które dbają o porządek w domowym zaciszu, a rozlany na podłogę olej powoduje u nich szybsze bicie serca. Dlatego przygotowałam zestawienie kleistych, ciapiastych, brudzących mas, których sprzątnięcie nie zajmuje więcej niż 5 sekund. Naprawdę! Wystarczy tylko otworzyć kosz i wrzucić do niego zawartość … ale o tym za chwilę!

Apr 04, 2018 - czasnamontessori.pl - 32
Chwalić czy nie chwalić - oto jest pytanie! Trująca moc pochwał - Blog dla rodziców i nauczycieli o wychowaniu i rozw...

“Jeśli chcesz zabić kreatywność, nagródź ją,” napisał intrygująco Alfie Kohn, autor, który od lat bada wpływ kar i nagród na psychikę dziecka. To, że kary de facto nie działają w miarę łatwo przychodzi nam przyjąć. Mają moc co najwyżej powstrzymać dziecko na chwilę od zrobienia czegoś, czego nie chcemy lub co jest niewłaściwe. Ale nie zmieniają dziecka od wewnątrz. Podobnie jest z nagrodami w wersji materialnej. “Kupię Ci loda, jak zjesz zupkę” to czyste przekupstwo i manipulacja per se. Ale czemu mielibyśmy nie chwalić, skoro intencją naszą jest wzmocnienie pozytywne małego człowieka? Właśnie o tym jest poniższy wpis.

Oglądaj bezpłatne webinary “Inspirujących mam”!

Chcę uczestniczyć w bezpłatnych webinarach "Inspirujących mam"!