Zapraszam na nowy cykl postów – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   148 views

Inspiracje na weekend #24

Kilka ciekawych artykułów do poczytania, podcasty do posłuchania, propozycje zabaw do działania! A to wszystko na weekend 🙂

Apr 12, 2018 - mamalekarz.pl - 10
Krew pępowinowa 6 prawd, o których nikt nie mówi. | Mama Lekarz

Chyba każdy zostając rodzicem prędzej czy później stanie przed dylematem, dotyczącym krwi pępowinowej. Bankować, przechowywać, pobierać? Przyznaję, że w poprzedniej ciąży sama byłam zdezorientowana. W Polsce banki deponujące to czerwone złoto, są dość intensywne w swoich przekonaniach, jednak wynika to raczej z ich komercji, więc dbają głównie o swój interes. A co z tego wszystkiego wynika dla Ciebie drogi czytelniku?

Apr 12, 2018 - hafija.pl - 10
Gotowość | Hafija.pl

Zwykle kiedy rodzic widzi dziecko sięgające po jakieś jedzenie inne niż mleko, od razu do głowy przychodzi mu myśl:

Może jest głodne?

albo

Może już czas rozszerzać dziecku dietę?

Ale gotowość to nie tylko umiejętność sięgania po cokolwiek.

Apr 12, 2018 - wymagajace.pl - 12
Czy budzić noworodka do karmienia? - Wymagajace.pl - Magdalena Komsta

Kiedy myślę, niczym autor słynnego skandynawskiego kryminału, o “Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet”, przychodzi mi do głowy jeden lekarz. Lekarz, który powiedział uczestniczce moich warsztatów “dzieci do 18 miesiąca życia powinno się budzić w nocy nie rzadziej niż co 6 godzin na karmienie z uwagi na spadek cukru we krwi i intensywny rozwój mózgu w tym okresie” (biedna posłuchała i budziła).

Apr 12, 2018 - kukumag.com - 11
Muzyka i dziecko

Dzisiejszy odcinek podcastu: Przyjazna przestrzeń dla rodziny dotyczy muzyki. Jeśli zastanawiasz się jaki pierwszy instrument dla dziecka będzie najodpowiedniejszy, jak wesprzeć rozwój Twojego dziecka poprzez muzykę to zapraszam Cię do wywiadu z Moniką!

Apr 12, 2018 - mamawdomu.pl - 27
Masy plastyczne ze składników dostępnych w każdej kuchni | Mama w domu

Masy plastyczne typu slime czy ciastolina to obecnie najmodniejsze „zabawki” wśród dzieci. Moi chłopcy wydają całe kieszonkowe na zakupy „glutków” w sklepiku szkolnym. Jednak takie masy z powodzeniem można zrobić samodzielnie w domu.

Oglądaj bezpłatne webinary “Inspirujących mam”!

Chcę uczestniczyć w bezpłatnych webinarach "Inspirujących mam"!