Zapraszam na nowy cykl postów – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   170 views

Inspiracje na weekend #25

Jubileuszowa porcja inspiracji na weekend! Do poczytania, do posłuchania i do podziałania!

May 02, 2018 - mataja.pl - 8
Jak odrzeć rodzącą z godności w 6 prostych krokach. | Mataja

Jak pewnie większość z was zauważyła zwykle stoję na stanowisku na którym bez wytchnienia bronię służby zdrowia przed atakami. Znam wielu jej przedstawicieli, wiem ile wysiłku kosztuje ich praca, wiem na jak wiele sytuacji nie mają żadnego wpływu, bo system jest taki, a nie inny i niewiele mogą z tym zrobić, wiem też jak niedoceniana finansowo jest ich trudna i ciężka praca – nad czym zresztą bardzo ubolewam, bo nie tak powinno być.

May 02, 2018 - mamalekarz.pl - 3
Za mało mleka, jak rozkręcić laktację ? | Mama Lekarz

To chyba najczęstsze stwierdzenie, z jakim się spotykam, wysnute na podstawie tego, że dziecko ustawicznie „wisi” na piersi. Młode Mamy, szczególnie, jeśli mają pierwsze dziecko nie są przyzwyczajone, że praktycznie, co 1,5-2 godziny maluch domaga się mleka. Z racji tego, że karmienie na początku trwa nawet pół godziny, wydaje się iż noworodek jest wiecznie głodny. Szczególnie, że na ogół towarzyszy temu rzewny, przeszywający płacz. Niejednokrotnie owo twierdzenie, że: pokarmu jest za mało podtrzymuje rodzina i kobieta zaczyna panikować

May 02, 2018 - szpinakrobibleee.pl - 10
Najpowszechniejsze MITY o rozszerzaniu diety! - Zuzanna Antecka - blog o pozytywnym żywieniu dzieci

Rozszerzanie diety to temat rzeka! To jeden z najpopularniejszych tematów, z jakimi zwracają się do mnie rodzice. To temat trudny przede wszystkim, dlatego że ilość koncepcji dotyczących tego co, gdzie, kiedy, jak podać swojemu dziecku skutecznie utrudnia znalezienie satysfakcjonującej odpowiedzi. Zmieniają się zalecenia (choć nie tak często, jak Wam się wydaje 😀 Aktualne zalecenia o rozszerzaniu diety między 17. a 26. tygodniem życia dziecka zostały opublikowane w Polsce w 2014 roku, natomiast Europejskie towarzystwa publikowały je już w 2007 roku), każda mama ma swoje doświadczenia a każdy specjalista swoje przekonania. Sprawę utrudniają dodatkowo producenci żywności (na szczęście już niedługo znikną słoiczki „po 4. miesiącu”) i dziennikarze bezmyślnie przedrukowujący stare zalecenia i tabele żywieniowe.

May 02, 2018 - kukumag.com - 14
Nożyczki dla dziecka – dlaczego warto dać je maluchowi + darmowe karty do pobrania!

Jak już pewnie zauważyłaś, Twoje dziecko ciągnie do tego wszystkiego, co zakazane. Jedni mówią, że takie dzieci są niegrzeczne, inni – że są ciekawe świata. Ja do dzisiaj nie znam definicji słowa „niegrzeczny”, więc od razu przeskakuję do grupy nr 2.

May 02, 2018 - mama-kreatywna.pl - 13
Kuchnia dla dzieci DIY - 20 inspiracji - Mama Kreatywna

Kuchnia dla dzieci to marzenie nie jednej dziewczynki. Sama chętnie pobawiłabym się w takiej kuchni. Kuchnia DIY, zrób to sam, pomysły i inspiracje.

Oglądaj bezpłatne webinary “Inspirujących mam”!

Chcę uczestniczyć w bezpłatnych webinarach "Inspirujących mam"!