Zapraszam na nowy cykl postów – Inspiracje na weekend! Co tydzień w piątek będę publikować kilka inspirujących propozycji do poczytania, skorzystania i działania – idealne na weekend, kiedy mamy troszkę więcej czasu dla siebie oraz dla dzieci!

 REPORT
5 items   1 followers   0 votes   182 views

Inspiracje na weekend #26

Chcesz poczytać ciekawe artykuły? Aby wiedzieć więcej o dzieciach, jak się nimi opiekować, bawić, by zdrowo rosły? Kolejna porcja inspiracji na weekend czeka na Ciebie!

May 11, 2018 - mamalekarz.pl - 21
Przewlekłe zmęczenie, wypadanie włosów, wzrost wagi? Jakie badania zrobić po porodzie? | Mama Lekarz

„Ratunku! Napisz coś o tym jak sobie radzić z wiecznym zmęczeniem przy małym dziecku!? Nie mogę wrócić do wagi sprzed ciąży, karmię piersią a waga stoi! Czy ja zatrzymuję wodę!? Włosy wypadają garściami, cera się pogarsza! No żyć się odechciewa! Jak tu być matką, jak w lustro nie można spojrzeć!?” Takich wiadomości dostaje, co najmniej kilka w tygodniu

May 11, 2018 - wymagajace.pl - 20
Czy biały szum jest bezpieczny dla Twojego dziecka? - Wymagajace.pl - Magdalena Komsta

Wykorzystanie szumu jest przekazywanym z pokolenia na pokolenie sposobem na uspokojenie i uśpienie niemowląt. Niejedna suszarka została spalona zanim nastała era wielogodzinnych nagrań domowych sprzętów dostępnych online oraz specjalnie skonstruowanych przytulanek. Poza dowodami anegdotycznymi, skuteczność białego szumu w usypianiu noworodków udowodniono też eksperymentalnie – w grupie szumiącej aż 80% dzieci zasnęło samodzielnie w ciągu 5 minut; w grupie kontrolnej było ich tylko 25%. W XXI wieku do rozpropagowania szumu w dużym stopniu przyczynił się dr Harvey Karp – twórca antykolkowej Metody 5S, w której wykorzystanie szeleszczących dźwięków wydawanych przez rodzica, urządzenia lub puszczanych z płyt CD jest istotnym elementem.

May 11, 2018 - szpinakrobibleee.pl - 11
Zaparcia u niemowlaka - 5 sprawdzony przepisów - Zuzanna Antecka - blog o pozytywnym żywieniu dzieci

Jak radzić sobie z zaparciami u niemowlaka na początku rozszerzania diety? Poznaj 5 sprawdzonych przepisów!

May 11, 2018 - mojedziecikreatywnie.pl - 19
Zabawy dla dzieci w przedszkolu 40 propozycji zabaw sensorycznych - Moje Dzieci Kreatywnie

Zabawy dla dzieci w przedszkolu pobudzają zmysły, sensorykę, zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, słuchania i poznawania świata wokół. Takie namacalne doświadczanie otoczenia zachęca maluchy do poznawania, odkrywania i rozwoju. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale równie zjawiska zachodzące wokół, to doskonały pomysł na oderwanie malucha od telewizora i komputera, a teraz najlepsze: Nie potrzebujesz do tego drogich zabawek!

May 11, 2018 - bycblizej.pl - 13
Przedszkolaki i planszówki - o co w tym wszystkim chodzi? – Być bliżej

Jak grać w planszówki z przedszkolakami i zaufać im, że o coś w tym wszystkim chodzi? Grać według ich pomysłu czy trzymać się zasad? Dać wygrać czy uczyć przegrywać? Wspierać w porażkach czy „uczyć życia”?

Oglądaj bezpłatne webinary “Inspirujących mam”!

Chcę uczestniczyć w bezpłatnych webinarach "Inspirujących mam"!